Vendoset data e fillimit të Serie A
Federata e Futbollit të Italisë ka vendosur që Serie A të fillojë me 25 gusht.

Kalendari i kampionatit italian do të hidhet brenda pak ditësh ndërsa Serie A do të fillojë të dielën e 25 gushtit.

Mësohet se pavarësisht disa propozimeve, nuk pritet të ketë ndryshimemëdha në kalendarin e garave dhe se shumica e ndeshjeve përsëri do të luhen ditën e diel.
Shtuar më 16/07/2019, ora 15:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori