Vendoset, kaq zëvendësime do të ketë këtë sezon në Champpions dhe Europa League
UEFA ka vendosur që në garat evropiane të klubeve të bëhen nga pesë zëvendësime gjatë këtij sezoni.

Shtëpia evropiane e futbollit nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se do të lejohen nga pesë zëvendësime gjatë sezonit.

Ky vendim vjen pas paraqitjes së pandemisë dhe dëmtimit që i ka bërë futbollit.

Edhe në pjesën e fundit të sezonit të kaluar ishin aplikuar pesë zëvendësime.
Shtuar më 24/09/2020, ora 15:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori