Veprim i turpshëm në ndeshjen Real - Barcelona (VIDEO)
Veprimi mbrëmshëm i futbollistit të Realit, Pepe, i cili qëllimisht shkeli dorën e Messit, ka hasur në kritika të shumta në mediat spanjolle duke u qujtur i turpshëm dhe i paparanueshëm.

Me sjelljet agresive gjatë ndeshjes dhe me shkeljen e qëëlimshme të dorës së Messit derisa ai ishte i shtrirë, Pepe ka arritur të bëhet më i përfoluri i natës së mbrëmshme.

Media diskuton edhe veprimin e arbitrin i cili për këtë gjest nxorri karton të verdhë.

Mes të kritikuarve është edhe Johe Mourinho për shkak të zgjedhjes që bën me Pepe. Sipas mediave, Pepe në çdo ndeshje me Barcelonën shkakton incidente dhe përkundër këtij fakti, Mourinho vazhdon ta mbajë atë në lojë, duke dëmtuar kështu Realin. /albeu.com/


Shikoni momentin e shkeljes së dorës së Messit nga Pepe:


http://albeu.com/player/player.swf" width="480" height="400" bgcolor="undefined" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" flashvars="file=http://content.reklamz.com/internethaber/SPOR_19OCAK2012_ELL.mp4&title=Albeu.com lajme&frontcolor=000000&lightcolor=FF0000&screencolor=CCCCCC&logo=http://albeu.com/player/logo.png"/>
Shtuar më 19/01/2012, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori