Verstappen me mbrojtje prej çeliku
Pëlqej
red
Drejtori sportive i skuterisë së Red Bull, Chris Horner ka mbrojtur pilotin Max Verstappen pas dënimet që mori me dy ditë punë në shërbimet sociale.

“Ne nuk e lejojmë dhunën, por në ato momente adrenalina ishte e lartë. Mes dy pilotëve ka një histori rivaliteti të gjatë, që nis që nga garat “go kart”. Mos harroniVerstappen është viktima kryesore nga ky aksident në pistë, që na kushtoi fitoren.

E rëndësishme është që të mos ngrihen akuza të kota, por të ndëshkohen shkaktarët dhe fajtorët e vërtetë”, u shpreh Chris Horner. /albeu.com/

Shtuar më 13/11/2018, ora 17:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori