Vettel bën detyrën dhe shpreson, Alonso sheh më afër titullin
Sebastian Vettel ka arritur të marrë Pole Position në pistën e Abu Dhabit. Gjermani ka fluturuar mbi pistë duke shënuar dhe kohën e shpejtë më të mirë duke qënë i shkëputur me të gjithë të tjerët. Koha e Vettel ka qënë 1:39:394. Në vend të dytë është renditur Hamilton dhe në të tretin Alonso. Një rezultat shumë i mirë për spanjollin pasi ka arritur të lërë pas rivalin direkt për titull Ëebber dhe gjithçka i duhet të bëjë në garën e nesërme është të mbajë pas pilotin australian për tu shpallur kampion bote. Ëebber në fakt është renditur i pesti pas Button. Në vendin e gjashtë është ferraristi tjetër Massa. Formula 1 në garën e nesërme premton spektakël.(albeu.com)
Shtuar më 13/11/2010, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori