Vidhet trofeu i Europa League
Pëlqej
Trofeu i Europa Leagues teksa po bënte në një tur promocional në Meksikë, sipas mediave meksikane është vjedhur gjatë transportimit me furgon në Guanajuato.

Pak kohë më vonë, autoritet meksikane kanë njoftuar se e kanë gjetur trofeun, që tashmë është në duar të sigurta. Ky trofe, i dizenjuar në një laborator italian, është 65 centimetra i lartë, 33 centimetra i gjerë dhe me thellësi 23 centimetra. Peshon 15 kg dhe është i formuar me argjend dhe i vendosur në një peidestal mermeri.

Këtë vit finalja e Europa League do të zhvillohet në Lyon, më 16 maj. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2018, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori