Villa te Barca, ne javen e ardhshme firma
Albeu.com
Lojtari që aktualisht aktivizohet tek skuadra e Valencias, mësohet se e ka ndarë mendjen për në Katalunjë. Sic bëjnë të ditur mediat spanjole tani më mungon firma për një marrëveshje katër vjecare.Sipas gazetës “Mundo Deportivo”, kalimi i lojtarit në Barcelon është i sigurt dhe kontrata do firmoset para fillimit të Boterorit 2010. Kalimi i spanjollit tek Barcelona është i ëndrrës për të luajtur me yje si Messi, Xavi e Iniesta.

David Villa do largohet nga Valencia së bashku me yjet e tjerë si Mata, e David Silva për shlyerjen e borxheve të klubit, ku përafërsisht janë 110 miljon euro.
Shtuar më 12/05/2010, ora 11:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori