Vinales edhe 2 vite të tjera me Yamahan
Pëlqej
Maverick Vinales dhe Yamaha sërish sëbashku. Piloti spanjoll ka rinovuar deri në vitin 2020 kontratën me skuadrën japoneze dhe do të vazhdojë të jetë pjesë e Yamahas në Moto Grand Prix edhe për 3 sezonet e ardhshme.

Në ditën e prezantimit të motorit të ri M1 për vitin 2018, drejtuesit e skuadrës japoneze zyrtarizuan rinovimin e kontratës me Vinales pasi marrëveshja aktuale e spanjollit me Yamahan skadonte në fund të 2018-ës. Paraqitjet e Vinales në sezonin e tij të parë me Yamahan kanë bindur skuadrën japoneze ti ofrojë një marrëveshje afatgjatë pilotit iberik i cili u shpreh shumë i lumtur për rinovimin e kontratës./albeu.com/
Shtuar më 24/01/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori