Vinicius Jr ka fituar respektin në Madrid
Pasi tentoi ta shënoi golin e parë në fitoren 2-0 të Los Blancos kundër Real Valladolidit, Vinicius ishte njeriu më i kërkuar i kësaj ndeshje deri në fishkëllimin e fundit.

Shumica e lojtarëve të Real Madridit vrapuan për ta përqafuar dhe uruar atë pasi që shkuan në dhomat e zhveshjes, derisa ai u përshëndet për lojën e tij edhe nga trajneri, drejtorët, të afërmit dhe punëtorët në klub.

Braziliani tani ndihet i respektuar në klub, derisa po e konsideron vetën një lojtar të skuadrës së parë dhe jo më si një lojtar i ri që luan në Castilla.

Në fushë, ai pason topin tek lojtarët e tjerë dhe ata e pasojnë te ai duke respektuar talentin e tij.

Në pike vështrimin e një 18 vjeçari, ai e di së nëse punon dhe luan shumë ai do të jetë në listën e skuadrës së parë.

Por, me paraqitjet e fundit ai e ka fituar respektin e klubit më të trofeshëm në Europë, Real Madrid.
Shtuar më 05/11/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori