Viti i Karim Benzema
Karim Benzema është duke bërë sezonin më të mirë që kur u bashkua me Real Madridin.

Largimi i Cristiano Ronaldos i ka lënë hapësira të mëdha francezit për të treguar potencialin e tij para portës.

Benzema ka shënuar 23 gola këtë vit me Real Madridin (12 këtë sezon dhe 11 sezonin e kaluar).

Gjashtë nga ato golat kanë qenë në gjashtë fitoret e fundit të ekipit. Një gol për ndeshje mesatarisht, shkruan IndekOnline.

Sezonin e kaluar ai ishte afër (21 gola, katër prapa Messit) dhe e luftoi atë deri në ditët e fundit.

Këtë sezon ai vjen në Krishtlindje si i pari në atë klasifikim me tetë gola, njësoj si Iago Aspas (Celta) dhe Gerard Moreno (Villarreal).

Ata janë të barabartë, por merita e madrilenit është më e madhe, sepse ai është i vetmi që nuk ka shënuar nga penalltia.
Shtuar më 24/12/2020, ora 09:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori