Vjen barazimi i parë
Irani dhe Nigeria kanë luajtur pa gola në ndeshjen e vlefshme për Grupin F.

Në gjysmën e parë, përfaqësuesja aziatike pati shansin më të mirë të shënonte, por portieri nigerian ishte në vend.

Ndërkaq, afrikanët ishin dominues në posedimin e topit, por depërtimet ishin shumë të rralla.

Edhe në fraksionin e dytë, asnjëra nga skuadrat nuk arriti të tregohej efektive, ashtu që rezultati mbeti ai i fillimit.

Pas xhiros së parë, Irani dhe Nigeria kanë nga një pikë dhe renditen prapa Argjentinës që ka tri pikë.

Bosnje e Hercegovina nuk ka asnjë pikë, mirëpo ky barazim i shkon për shtat, pasi do të përpiqet t’i mposhtë të dyja këto skuadra për të siguruar kualifikimin në të tetën e finales.
Shtuar më 16/06/2014, ora 23:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori