Super talenti i Juves debutim historik në fundjavë me Juven
Më në fund vjen momentin i talentit të bardhezinjve, Kean, ii cili do të shkruajë historinë pasi do të bëhet futbollisti i parë që luan në moshën 16-vjeçare.

Paulo Dybala dhe Marko Pjaca janë të dëmtuar, ndërkohë që Allegri ka vetëm dy sulmues në dispozicion Gonzalo Higuain dhe Mario Mandzukic.

Në këtë mënyrë Kean mund ta nis titullar duke marrë parasysh faktin që Higuain do të jetë i lidhur nga udhëtimi i gjatë.
Lojtari që ka shënuar për të rinjtë 24 gola në 26 ndeshje mund të do ta nis nga minuta e parë kundër Pescaras.

Shtuar më 16/11/2016, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori