Vuan nga një dëmtim, Caldara do të mungojë gjatë për Milanin
Shkëmbi i bujshëm i merkatos së verës mes Caldarës dhe Bonuccit po rezulton një dështim i madh për Milanin.

24-vjeçari është duke vuajtur një dëmtim në muskulin e pulpës dhe mësohet se do të qëndrojë larg fushave edhe 2 deri në 4 muaj të tjerë.

Caldara u cilësua si e ardhmja e mbrojtjes kuqezi, por deri më tani më i fituar ka dalë Juventusi, që i dha kuqezinjve një futbollist të dëmtuar dhe iu mori një mbrojtës titullar.
Shtuar më 28/10/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori