Wayne Rooney dënohet me 2 ndeshje
Sulmuesi kryesor i Manchester United Rooney është dënuar nga Federata Angleze me 2 ndeshje për shkak të fjaleve fyese që ka përdorur përpara kamerave në ndeshjen me West Ham.

Ndeshja ndërmjet West Ham dhe Manchester United është luajtur ditën e shtunë Dt.02.04.2011.

Pas shënimit te atij tri golëshi në këtë ndeshje Rooney është afruar përpara kamerave dhe ka përdorur fjalë fyese. Rooney do të mungojë në derbin kundrejt Manchester City. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2011, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori