Wenger bën gjithçka për të bindur Mbappen
Arsene Wenger i ka premtuar yllit të Monakos Kylian Mbappe fanellën me numrin 9,nëse ai bashkohet me Gunners. Këtë rivalët e Real Madridit nuk janë në gjendje tia ofrojnë francezit në Bernabeu.

Arsenali njofton se i premtoi Kylian Mbappe numrin 9 të fanellës. Sipas gazetarit sportiv spanjoll Kike Marin, Wenger i ka thënë sulmuesit se këmisha e lakmuar është e tij.

Por Karim Benzema mban numrin 9 me fituesit e La Ligas dhe Ligës së Kampionëve. Wenger u pa të udhëtonte 13 milje nga Monako në Nisë të hënën pasi spekulimet rritet se ai po përgatit një veprim përbindësh për 18-vjeçarin.

Raportet e fundit që dalin nga Franca pohojnë se Arsenali po përgatit një ofertë prej 122 milionë paund për francezin. / albeu.com /
Shtuar më 06/06/2017, ora 21:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori