Wenger e pranon se rrezikon postin e trajnerit të Arsenalit
Wenger ka folur rreth pensionimit të tij dhe pranoi se e ardhmja e tij me Topçinjtë tani është i mjegulluar, por këmbëngul se ai do të vazhdojë të punojë për aq kohë sa ai mund ta bëjë një gjë të tillë.

“Për sa kohë që kam forcën fizike dhe motivimin, unë do të jem trajner”, ka thënë fillimisht Wenger për Bein Sports.

“Natyrisht, kjo varet nga gjendja ime fizike dhe mendore. Në një moment, unë do të duhet të marr një vendim, por unë jetoj në këtë moment”.

“Unë vetëm dua të bëj më të mirën për klubin tim, nuk më intereson pjesa tjetër”.

“Njerëzit harrojnë se ju nuk qëndroni në një klub si Arsenal për 22 vjet pa një angazhim dhe shumë sakrifica në jetën tuaj”.

“Kjo nuk do të ndryshojë deri në fund të sezonit ose në fund të kontratës sime”.

“Nuk e di se çfarë do të bëj më pas”, përfundoi trajneri francez. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2018, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori