Wenger gati të qëllojë me klauzolë në Madrid
Pëlqej
Sipas gazetës spanjolles Diario Gol, Arsene Wenger është i gatshëm të aktivizojë klauzolën e lirimit prej 72 milionë paund për talentin e Realit të Madridit për një lëvizjeje në Emirates.

Ish ylli i Espanjolit nuk ka dëshirë të largohet nga Los Blancos dhe është i vendosur të mendojë një marrëveshje të re për zgjatjen e kontratës së tij. Ai është shumë pranë një kontrate të re, ku do mund të fitojë 7 milionë euro në vit, nga 3 që fiton tani, përcjell Albeu.com.

Një gol në finalen e Ligës së Kampioneve kundër Juventusit në qershor, e ka bërë spanjollin një nga talentet më me perspektiv në futbollin botëror. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori