Wenger: Ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes
Trajneri francez i Arsenalit, Arsene Wenger, i vjen keq që skuadra shënoi e para dhe e mbaroi ndehsjen në barazim.

Mes tjerash ai thotë se ndeshjet janë prishur nga faktorë që nuk mund të përcaktoni.

"Një lojë fantastike, keqardhja që kemi është se ne ishim të parët për të shënuar dhe pas kësaj ne kemi mbaruar ndeshjen në barazim. Ne dukej sikur ishim qëlluar mendërisht dhe mund të kishim humbur ndeshjen - kemi pasur rastet tona për t'u kthyer në 2-2. Ndoshta ishte një rezultat i drejtë." th Wenger në përfundim të ndeshjes.

"Shikoni, që nga fillimi i sezonit është ajo që ne duhet të marrim. Unë them se është një vendim i gjallë - mund të jepni 10 ndëshkime të tilla si një lojë.

"Ndeshjet janë prishur nga faktorë që nuk mund të përcaktoni - ne mund të vazhdojmë të luajmë vetëm në mënyrën se si duam të luajmë dhe shpresojmë që gjërat të shkojnë për ne.

"Të gjitha mendimet janë, por kur mendimet tuaja shkojnë në të njëjtën mënyrë - ajo që përsëritet nuk është rastësi, jam i kënaqur me cilësinë e paraqitjeve tona". përfundoi tekniku francez i Arsenalit. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2018, ora 23:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori