Wenger mbron Emeryn dhe këshillon PSG-në
Emery është eliminuar nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, por sipas Wengerit ky klub duhet të vazhdojë me Emeryn.

“Kam qenë gjithmonë i lidhur me Paris St Germainin dhe e kam përkrahur përherë PSG-në”.

“Personalisht besoj që Paris St Germain ka nevojë që të gjejë stabilitetin dhe Unai Emery është njeriu i duhur. Por vendimi duhet t’i mbetet PSG-së, ka thënë Wenger.

“Duke e parë nga jashtë Unai Emery është shumë komentet dhe person që PSG duhet të krijojë projekt stabil rreth tij”.

“Pra unë nuk mendoj si ju (mediat) që Unai Emery të largohet”, ka shtuar ai./albeu.com/
Shtuar më 27/03/2018, ora 11:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori