Wenger nuk ka ndërmend të heqë dorë për Mbappen, gati oferta që mund Realin
Arsene Wenger do të nisë këtë javë një ofertë të pabesueshme prej 125 milionë euro për yllin e Monakos Kylian Mbappe.

Mbappe është çështja më e nxehtë e futbollit evropian dhe shefi i Arsenalit Wenger do të përdorë lidhjet e tij franceze për të bindur 18-vjeçarin të zgjedhë Emiratet mbi Real Madridin dhe Manchester Cityn.

Wenger ka folur me babain e Mbappe, Wilfried, i cili ka qenë një ndikim i madh në karrierën e djalit të tij, transmeton Albeu.com.

Ai i tha Mbappe se nëse djali i tij shkoi në Bernabeu, ekziston rreziku që ai të jetë shpesh jashtë ekipit të parë, ndërsa në Arsenal ai do të jetë një zgjedhje e parë e rregullt. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2017, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori