Wenger: Topin e artë e fiton Xavi
Pëlqej
Arsene Wenger
Trajneri I Arsenalit, Arsene Wenger, ka zgjedhur lojtarin e Barcelonës dhe të kombëtares spanjolle, Xavi si fituesin e topit të artë të këtij viti dhe në çdo rast ka zgjedhur një lojtar spanjoll si fitues të këtij çmimi të rëndësishëm, më të rëndësishmin për një lojtar.

“Pas një kampionati botëror është më e lehtë që ky çmim ti jepet një prej fituesve të këtij kompeticioni. Besoj se duhet të zgjedhim midis një lojtari spanjoll atëherë për ti dhënë këtë çmim dhe s’do të kishte asnjë surprizë nëse Xavi do ta fitonte atë”, ka thënë trajneri I Arsenalit(albeu.com)
Shtuar më 09/11/2010, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori