Wilder nuk e pranon humbjen, kërkon rimeç me Furyn
Sipas raportimeve të fundit Wilder është duke planifikuar që të kërkoj rimeç me Tyson Fury.

Kjo po besohet që do të ndodhë për shkak që është një kërkesë për të cilën janë dakorduar të dy boksierët përmes kontratës.

Sipas Lance Pugmire, Wilder po synon që të rikthehet dhe të zhvillojë luftën e tretë mes tyre.

Po ashtu Wilder i kishte fajsuar shorcet e veshura për humbjen e tij duke thënë se ato ishin shumë të rënda dhe po ashtu kishte kritika edhe për gjyqtarin Kenny Bayless.
Shtuar më 25/02/2020, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori