Xabi Alonso shprehet se do të bëhet trajneri i Real Sociedadit
Në vitet e fundit trendi i lojtarëve që kur përfundojnë karrierën vendosin të bëhen trajnerë, duket se do të vazhdojmë edhe me ish-mesfushorin e Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonson.

Spanjolli ka shprehur haptas vullnetin e tij që të bëhet trajner i Real Socidedadit, aty ku e filloi karrierën e tij si profesionit.

“Ndoshta një ditë do të bëhem trajner dhe destinacioni im i preferuar është të kthehem te Real Sociedadi”, ka thënë Alonso për Cadena Ser. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori