Xavi: Do ta largohesha nga Barcelona
Albeu.com
30 vjecari shpjegon gjendjen e tij kur ishte 17-18 vjec, duke thene se nuk ka mundur të gjejë hapsira të mjaftueshme në skuadër, kur në rolin e tij luante pikërisht trajneri aktual i Katalanasve Pep Guardiola."Shume herë kam menduar për të lënë Barcelonën. Në vitet e hershme e dija se para meje kisha një lojtar si Pep Guardiola, dhe e dija që nuk kisha shume hapsira për të luajtur"

"Isha i sapo ardhur në ekipin e parë, vetëm 17 apo 18 vjec dhe krahasimet (me më të vjetrit) nuk më avanconin mua. Tani në këtë kohë nuk e kuptoj akoma a dëshiron klubi të më shes mua." (albeu.com)
Shtuar më 18/02/2010, ora 19:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori