Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Xavi: E gjithë bota më sheh si trajner të Barcelonës, shpresoj
Xavi e konfirmon sërish: “E gjithë bota më sheh si trajnerBarcelonës, shpresoj”

Xavi Hernandez mezi po e pret zgjedhjen e presidentit të ri të Barcelonës.

Legjenda e Barcelonës, aktualisht trajner i Al-Sadd në Katar, pranoi në intervistën dhënë për revistën televizive të FIFA-s se për të “është një iluzion të stërvitësh Barcelonën”.

Ai tregoi respekt maksimal për trajnerin aktual të “blaugranave”, holandezin Ronald Koeman, por nuk e fshehu dëshirën që ta drejtojë Barçën.

Madje, ai shpreson të jetë nga vera e vitit 2021, do të ndikojë shumë se kush do të zgjidhet president i Barcelonës.

“Tani jam te Al-Sadd, ndihem shumë mirë në klubin më të mirë në Katar. Të shohim se çfarë do të më rezervojë e ardhmja. E gjithë bota më sheh si trajnerBarcelonës. Shpresoj, nuk dua të fshihem. E kam thënë shpesh se do të më pëlqente, por gjithmonë duke respektuar trajnerin aktual, Ronald Koemanin, dhe klubin. Barcelona tani është në mes të sezonit, i uroj të ketë sa më shumë suksese. Do të zhvillohen së shpejti zgjedhjet, të shohim cili do të jetë president. Sigurisht që të stërvitësh Barcelonën është iluzion i madh”, deklaroi Xavi.
Shtuar më 17/02/2021, ora 17:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori