Xavi heq dorë nga futbolli ndërkombëtar
Pëlqej
Mesfushori i Barcelonës Xavi Hernandez heq dorë nga futbolli ndërkombëtar. Ylli 34-vjeçar katalanas ishte pjesë e Kombëtares që fitoi njëri pas tjetrit Euro 2008, Kupën e Botës 2010 dhe Euro 2012.

"Kam vendosur të tërhiqem nga futbolli ndërkombëtar.
Jam mirënjohës për gjithë këto vite. Ka qenë periudhë fantastike", u shpreh Xavi gjatë një konference për shtyp. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 13:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori