E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
Xavi: Mourinho është kundërshtari më fanatik
Xavi Hernandez
Xavi Hernandez ka folur pas 'El Clasico' me bollëk, të cilat u zhvilluan javët e fundit ndërmjet Barcelonës dhe Realit të Madridit.Mesfushori spanjoll thotë se përballja me trajnerin portugez Jose Mourinho, i jep më shumë motiv ekipit.

"Është një kundërshtar fanatik me një mentalitet të jashtëzakonshëm fitues": tha mesfushori i Barcelonës, i cili e lavdëroi edhe trajnerin e tij, Pep Guardiola.

"E ka lënë një shenjë në futboll njëjtë si Sacchi, Cruijff e Ferguson": shtoi Xavi.

Edhe pse ka fituar shumë trofe, përfaqësuesi spanjoll nuk është ngopur ende. Ai e do Ligën e Kampioneve dhe La Ligën.

"Të fitosh është si drogë. Kur e shijon një herë, dëshiron ta bësh sërish", përfundoi Xavi. /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2011, ora 16:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori