Dzemaili shpëton Bolognën në "frymën e fundit" (VIDEO)U mbyll në barazimi 2-2 ndeshja mes Bolonjës dhe Parmës, e vlefshme për javën e 13-të në Serie-A.

Parma ku aktivizohet dhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Kastriot Dermaku, i cili luajti që nga minuta e parë, kaloiavantazh që në minutën e 17-të me anë të Kulukevskit. Megjithatë për Bolonjën mendojë, Palacio i cili me kokë dërgoi topin në rrjetë.

Por para kaloi përsëri në avantazh në pjesën e dytë, këtë rradhë ishte Iacoponi.

Por kur dukej se gjithçka kishte përfunduar, në skenë del futbollisti me origjinë shqiptare, Blerim Xhemaili. 33 vjeçari lëshon një predhë në drejtim të portës, duke e dërguar topin në rrjetë.

Bolonja tashmë ndodhet në vendin e 15-të me 13 pikë, ndërsa Parma ka 18 pikë dhe ndodhet në vendin e tetë.
Shtuar më 24/11/2019, ora 15:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori