Xhemaili"injoron" Kosovën, mbron Xhakën dhe Shaqirin
Pëlqej
Vijojnë të jenë të mëdha polemikat sa i përket zgjedhjeve të shqiptarëve të Zvicrës për të përfaqësuar ose jo Kosovën.

Shpesh herë ata janë etiketuar si tradhtarë për zgjedhjen që kanë bërë por tashmë është Blerim Xhemaili ai i cili i del në mbrojtje Berhamit, Xhakës dhe Shaqirit të cilët kanë refuzuar Kosovën.

“Berhamit, Xhakës dhe Shaqirit duhet të vazhdojmë me këtë ekip, kanë bërë zgjedhjen më të mirë. Kemi futbollistë që luajnë në ligat më të rëndësishme: Itali, Spanjë, Gjermani dhe Angli. Kemi kualitete dhe jemi duke i shfaqur”, u shpreh Xhemaili për “Sky Sport”.
Shtuar më 07/09/2016, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori