Xherdan Shaqiri 100 ndeshje në Premier League
Xerdan Shaqiri ka zhvilluar 100 ndeshje në Premierligë, me Stoke Cityn dhe Liverpoolin, duke festuar një arritje të vecante

Futbollisti me orgjinë shqiptare u aktivizuar 20 minuta në ndeshjen ndajManchester City-t të enjten a në pjesën e dytë duke arritur shifrën e 100 ndeshjeve. Këtë arritje Shaqiri e ndau ne Intagram.

"100 ndeshje në Premierligë. Krenar që e arrita këtë numër të ndeshjeve", shkroi Shaqiri në gjuhën angleze në llogarinë e tij në Instagram. /albeu.com/Shtuar më 04/01/2019, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori