Xherdan Shaqiri drejt rikthimit në Seria A
Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Itali. Për të janë të interesuara 3 skuadra të njohura:Roma, Napoli ose Milan pas raporteve të fundit që sugjerojnë se ai do të largohet nga Stoke City në fund të sezonit.

25 vjeçari kaloi një periudhë të shkurtër te Inter nga janari deri në gusht të vitit 2015, por nuk arriti të përshtatej dhe u shit për 15 milionë euro.

Lojtari i përfaqësueses zvicerane ka humbur sërish vazhdimësinë për shkak të disa dëmtimeve muskulore.
Shtuar më 25/03/2017, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori