Xherdan Shaqiri nuk harron, uron Kosovën pas pranimit në UEFA
Xherdan Shaqiri nuk mund të mos uronte vendin e tij të lindjes pas anëtarësimit në UEFA. Futbollisti që aktivizohet te Stoke City dhe në Përfaqësuesen helvete, ka dhënë urimin e tij në rrjetin social facebook në tri gjuhë të ndryshme.

"Urime Kosovë nga zemra pranimin në UEFA " ishte mesazhi i Xherdanit për Kosovën. Kujtojmë që ai së bashku me Xhakën përfliten prej kohësh nëse do të vijnë me Kosovën ose jo pas anëtarësimit. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2016, ora 16:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori