Xherdan Shaqiri transferohet tek Tottenhami ?
Pëlqej
Tottenham Hotspur është shumë afër transferimit të Xherdan Shaqirit për shumën e 12 milionë paundëve.

Sipas “TeamTalk”, Tottenham është gati që të transferojë anësorin shqiptar të Stoke City, Xherdan Shaqiri, i cili nuk dëshiron të luajë në Championship.

Everton, West Ham dhe Crystal Palace janë duke e kërkuar shqiptarin, por raportohet se Tottenham është favoriti kryesor për të siguruar shërbimet e Shaqirit.

26 vjeçari i'u bashkua Stoke Cityt në vitin 2015 me shpresën se do të zhvillohet si lojtar dhe do të zgjojë interesimin e klubeve të mëdha. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori