Ylli i Barcelonës Philippe Coutinho i tregon Messit planet e Realit në merkato
Ylli i Liverpool ka qenë në formë fantastike këtë sezon pas lëvizjes së tij nga Roma në merkaton e verës së kaluar.

Salah ka shënuar 35 gola në të gjitha garat nën-drejtimin e teknikut, Jurgen Klopp.

Egjiptian ka qenë i informuar për të lënë "Anfield" këtë verë, me Real Madridin duke përgatitur një ofertë të madhe prej 200 milionë paund për anësorin.

Por siç raporton "Don Balon", i cili shpesh bën kërkesa të bujshme transferimi, Coutinho ka mësuar se Salah është i ngazëllyer për t'u bashkuar me Realin.

Salah mendon se ai kurrë nuk mund të marrë një tjetër shans për t'u transferuar në "Santiago Bernabeu" dhe ai është i etur për të rrëmbyer këtë mundësi të artë.

Coutinho, i cili e la Liverpoolin në janar për të shkuar në Barcelonë, i tha Lionel Messit për planin e Realit për transferimin e verës.

Coutinho është ende pranë ish-shokëve të tij të Reds dhe ai flet rregullisht me yjet e Liverpulit.

Don Balon gjithashtu pretendojnë se Cristiano Ronaldo ka mbështetur idenë e Realit që të transferojë Salan.

Ylli portugez mendon se Salah do të komplimentonte lojën e tij, si dhe sigurimin e ekuilibrit në krahun e djathtë në drejtim e Zinedine Zidane. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori