Ylli i Chelsea, nën shënjestrën e Realit
Pas Courtois dhe Hazard, një tjetër lojtar i Chelseat ka përfunduar në shënjestrën e skuadrësReal Madridit.

Bëhet fjalë për mbrojtësin spanjoll Marcos Alonso, që sipas të përditshmes “Don Balon” është vënë në radarët e skuadrës “merengues”.

Mbrojtësi i Chelseat ka qenë një ndër më të mirët sezonet e fundit në Premier League dhe një titullar i padiskutueshëm për Conten, por ndoshta e ardhmja e tij mund të jetë Spanja, aty ku nuk ka shpërthyer asnjëherë si lojtar.

Edhe pse trajneri Julen Lopetegui nuk e grumbulloi në Kombëtare në Botëror, ai ka shprehur konsiderata për mbrojtësin 27-vjeçar dhe kërkon ta sjellë atë në Spanjë.

Alonso ka luajtur vetëm një ndeshje zyrtare me Real Madridin në vitin 2010 dhe më pas u largua, ndërkohë që karrierën si futbollist e ka nisur me skuadrën B të Real Madridit.

Tashmë pritet që palët të nisin bisedimet, por vështirë se trajneri Sarri do të lërë të lirë lojtarin, pak ditë para fillimit të kampionatit.
Shtuar më 07/08/2018, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori