Ylli i Kosovës në formacionin e vitit në Norvegji (FOTO LAJM)

Herolind Shala ka shkëlqyer këtë vit me klubin norvegjez, Valerenga. Reprezentuesi kosovar është paraqitur në 22 ndeshje këtë edicion, derisa ka realizuar 6 gola dhe 5 asistime.


Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që ai të zgjidhet në “Ekipin e Vitit” në ligën norvegjeze.

Kujtojmë se Shala numëron edhe 16 paraqitje me përfaqësuesen e Kosovës.
Shtuar më 04/12/2019, ora 08:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori