Ylli i Laçit fitues i "Këpucës së Artë" për sezonin 2019-20
U zhvillua sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit ceremonia e dorëzimit të "Këpucës së Artë" për sezonin 2019-2020 në Kategorinë Superiore.

Fitues i këtij çmimi u shpall sulmuesi i Laçit, Kirian Nuwbueze, i cili me 23 golat e realizuar, la pas ish-futbollistin e Kukësit, Vasil Shkurtajn (22 gola).

Laçi ka vendosur ta mbajë Nuabuezen deri në përfundim të fushatës së Ligës së Europës dhe më pas do të presë ofertë për ta shitur.
Shtuar më 24/08/2020, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori