Ylli i Manchester City-t akoma edhe më afër Barcelonës
Eric Garcia është shumë afër që të bëhet lojtari më i ri i Barcelonës.

Diario Sport raporton se mbrojtësi i Manchester City, është i gatshëm për një rikthim te klubi ku fillojë karrierën.

Transferimi i tij nuk dihet akoma nëse do të ndodhë në këtë afat kalimtar apo në qershor.

Barcelona ka nevojë për një qendërmbrojtës të ri pasi që ka probleme me lëndime. Bluagranët për momentin janë duke u marrë vesh me Manchester Cityn.

Garcia ka shprehur gatishmërinë për t’u rikthyer në Barcelonë, kur ai u largua në vitin 2017.

Ideja është që Barcelona dhe klubi anglez të bien dakord për një tarifë të ulët transferimi që do të paguhet nga 1 korriku, rreth 6 milion euro.
Shtuar më 14/01/2021, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori