Vëllai i Maradonës reagon me lot në sy: Diego pësoi një atak kardiak
Ylli i Realit ishte shumë pranë transferimit te Milani
Siç është raportuar nga Sportitalia, James Rodriguez ishte dhurata e papritur, e cila legjenda e Milanit, Paolo Maldini, dëshironte t’i jepte skuadrës së tij të dashur.

Mesfushori kolumbian ishte propozuar te skuadra milaneze disa javë më parë dhe mund të ishte bërë një mundësi e minutës së fundit për kuqezinjtë, por shansi nuk çoi në asgjë pasi merkato u mbyll në fillim të kësaj jave.

28-vjeçari Rodriguez u bë një emër i madh pas shfaqjeve të tij me Kolumbinë në Kupën e Botës 2014 dhe u firmos shpejt nga gjigandi spanjoll Real Madrid nga Monaco në një marrëveshje që i kushtoi Madridit 75 milion €, por lojtari kurrë nuk u vendos plotësisht Spanja dhe u huazua te skuadra gjermane Bayern Munich në 2017, ku luajti për dy sezone me më shumë sukses, para se të kthehej në Madrid më herët këtë verë.

Lojtari ishte i gatshëm të transferohej në Itali dhe ishte i lidhur shumë me një transferim te Napoli, por marrëveshja nuk u realizua kurrë.
Shtuar më 05/09/2019, ora 21:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori