Ylli i Realit shpallet lojtari më i mirë belg
8 ndeshje, 5 gola dhe 7 asistimeEden Hazard ka shkëlqyer në vitin 2019 për skuadrën e Roberto Martínez

Eden Hazard i Real Madridi është vlerësuar me çmimin ‘futbollisti më i mirë belg’, pas një viti kalendarik të suksesshëm në aspektin individual.

Gjatë vitit 2019, Hazard shënoi 5 gola dhe dhuroi 7 asistime në 8 ndeshje, derisa fitoi edhe Europa Leaguen me Chelsean.

Hazard la prapa Kevin de Bruynen dhe Romelu Lukakun.

"Faleminderit të gjithëve, shkojmë për një vit tjetër të madh 2020", shkroi belgu në Twitter.
Shtuar më 30/12/2019, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori