Ylli i Realit tregon një detaj: Pak njerëz e dinë që mbiemri im nuk është Casemiro
Ndërsa priste ndeshjen me kombëtaren e Brazilit, Casemiro dha një intervistë për një televizion spanjoll.

Casemiro aktualisht është me Brazilin në Peru ku do të luajë ndeshjen e raundit të dytë në kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës.

Casemiro foli për formën aktuale të Brazilit, vlerësoi shokët e tij të skuadrës dhe trajnerin, foli për Real Madrid dhe tërhoqi vëmendjen duke shpjeguar se Casemiro nuk është mbiemri i tij.

"Pak njerëz e dinë që mbiemri im nuk është Casimiro. Kur luaja në një ndeshje në Brazil, njerëzit filluan të më thërrisnin Casemiro. Kam luajtur një ndeshje të shkëlqyeshme dhe vendosa të vazhdoj të quhem kështu", tha braziliani.

Gjeni se si ai zgjodhi numrin 14.

"Kur u ktheva pasi isha në Porto më thanë që të zgjidhja midis 21 dhe 14. Unë nuk mendoja shumë, mora 14 për shkak të Xabi Alonso dhe Guti. Ata ishin lojtarë me të cilët jam rritur dhe kam mësuar nga ata", tha Casemiro.
Shtuar më 13/10/2020, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori