Ylli Manchester United konfirmon largimin më këtë foto
View this post on Instagram

👏🏽 @manchesterunited

A post shared by antoniovalencia2525 (@antoniovalencia2525) on

Mbrojtësi i djathtë i Manchester United Antonio Valencia ka konfirmuar largimin nga klubi në fund të sezonit me një foto emocionale të postuarInstagram.

Valenca ka luajtur vetëm tetë herë këtë sezon me Djajtë për shkak të problemeve të shumta fizike.

Kontrata e kapitenit skadon në fund të sezonit dhe sipas The Sun, klubi ka refuzuar të rinovojë për një vit tjetër me 33-vjeçarin.

Valencia iu bashkua United në verën e vitit 2009 nga Wigan, në Instagram ylli ka postuar një foto ku duket një prej tribunave kryesore të Old Trafford, me mbishkrimin "Thank You". /albeu.com/

Shtuar më 20/04/2019, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori