Ylli Shameti tregon pse Koronavirusi nuk ka ardhur në Gjirokastër (FOTO LAJM)

Fjala është për belgun Dries Mertens që po i kalon muajt e fundit si futbollist i Napolit dhe ende nuk ka pranuar të rinovojë kontratën e tij.

32-vjeçari është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer, ku këtë edicion ka shënuar 12 gola e ka bërë gjashtë asistime në 29 ndeshje zyrtare.

Arsyet mund të jenë shumë, por njërën prej tyre na e ‘zbulon’ vetë ish-mbrojtësi i Kukësit. Ai ka postuar një foto në seksionin e “story” në Instagram ku shkruan se dikush i ka treguar arsyen e mungesës së Covid-19 në qytetin e gurtë.

“Më tha njëri se në Gjirokastër edhe nëse ka ardhur koronavirusi, ai që e ka zor se e lëshon”, shkruan me shaka mbrojtësi, duke luajtur me nofkën e famshme që gjirokastritët e marrin gjithmonë me vete kudo shkojnë, janë kurnacë ose dorështrënguar.
Shtuar më 29/03/2020, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori