Ylli suedez i Juventusit ngre në "qiell të 7" Cristiano Ronaldon
Dejan Kulusevski nuk ka kursyer elozhet për Cristiano Ronaldon, i cili sipas tij, nuk mund të ndalet nga askush.

Në prag të përballjes mes Portugalisë dhe Suedisë, shoku i skuadrës tek Juventusi konfirmon cilësitë të jashtëzakonshme të Ronaldos.

Në ndeshjen e parë ishte e pamundur që ta ndalnim Cristianon, askush nuk mund ta bëjë. Nëse ai është në ditën e tij më të mirë, vendos vetë gjithçka.

"Të mërkurën kemi një rast tjetër. Do të jetë kënaqësi që të luaj kundër tij, sepse akoma jemi duke u njohur me njëri-tjetrin", ka deklaruar Kulusevski.

Portugalia dhe Suedia janë pjesë e Grupit 3 dhe do të përballen në Ligën e Kombeve ku përfaqësuesja e CR7 ndodhet në krye me 7 pikë, kurse suedezët kanë tri humbje.
Shtuar më 13/10/2020, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori