Zbulohen 32 skuadrat pjesëmarrëse në Champions, ja kur hidhet shorti i fazës së grupeve
Janë mësuar emrat e 32 skuadrave që do të jenë pjesëmarrëse në garën më të madhe për klube në Evropë për sezonin 2020/2021.

Midtjylland, Krasnodar dhe Salzburg, janë tri skuadrat e fundit që kanë rezervuar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Nga ora 12:00 ditën e enjte do të tërhiqet shorit për sezonin e ri.

Më poshtë skuadrat pjesëmarrëseLigën e Kampionëve sipas vazove:

Vazo 1:

Bayern (GER,)

Sevilla (ESP, UEFA Europa League holders)

Real Madrid (ESP)

Liverpool (ENG)

Juventus (ITA)

Paris (FRA)

Zenit (RUS)

Porto (POR)

Vazo 2:

Barcelona (ESP)

Atlético de Madrid (ESP)

Manchester City (ENG)

Manchester United (ENG)

Shakhtar Donetsk (UKR)

Dortmund (GER)

Chelsea (ENG)

Ajax (NED)

Vazo 3 dhe 4

Dynamo Kyiv (UKR

RB Leipzig (GER)

Internazionale Milano (ITA)

Olympiacos (GRE

Lazio (ITA)

Atalanta (ITA)

Lokomotiv Moskva (RUS)

Marseille (FRA)

Club Brugge (BEL)

Borussia Mönchengladbach (GER)

İstanbul Başakşehir (TUR) 21.

Rennes (FRA)

Ferencváros (HUN

FC Midtjylland

FC Krasnodar

Salzburg

Shtuar më 30/09/2020, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori