Zbulohen marrëveshjet, ja sa do paguajë Juve për Dzekon dhe Roma për Milik
Edin Dzeko do të jetë lojtar i Juventus.

Zyrtarizimi i tij te Juventus tashmë është vetëm çështje kohe, pasi sipas Fabrizio Romano, të gjitha marrëveshjet teksa nga shitja Roma do përfitojë 15 milionë euro.

Lojtari do të nënshkruajë kontartë 2 vjeçare me Zonjën e Vjetër, me nga 7.5 milionë euro fitime për sezon.

Ndërkohë Roma ka gjetur pasuesin e boshnjakur, Ai është Arkadiusz Milik i cili do t’i kushtojë Romës 20 milionë euro, plus 8 milionë euro bonuse. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2020, ora 20:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori