Votat e Messit dhe Ronaldos, por dhe e kapitenëve të tjerë
Janë zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për futbollistin më të mirë të vitit 2016. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe kësaj here nuk kanë votuar njëri-tjetrin.

Ronaldo ka votuar me 5 pikë Gareth Bale, 3 pikë për Luka Modric dhe 1 Sergio Ramosin. Në anën tjetër Messi, 5 pikë i ka dhënë Suarez, 3 Neymar dhe 1 Iniestas, raporton Albeu.

- Henrikh Mkhitaryan (Armenia): Ronaldo, Messi, Griezmann.
- Dani Alves (Brazil): Messi, Neymar, Suarez.
- Luka Modric (Kroaci): Ronaldo, Messi, Neymar.
- Wayne Rooney (Angli): Ronaldo, Suarez, Vardy.
- Manuel Neue (Gjemani): Kroos, Ozil, Lewandowski.
- Gianluigi Buffon (Itali): Messi, Bale, Ronaldo.
- Arjen Robben (Holandë): Ronaldo, Kroos, Leëandoëski.
- Steven Davis (Irlanda e Veriut): Messi, Ronaldo, Griezmann.
- Seamus Coleman (Republika e Irlandës): Ronaldo, Messi, Suarez.
- Branislav Ivanovic (Serbia): Ronaldo, Messi, Neymar.
- Sergio Ramos (Spanjë): Ronaldo, Messi, Iniesta.
- Billy Forbes (Turks dhe Caicos): Vardy, Ronaldo, Messi.
- Ashley Williams (Ëales): Bale, Messi, Lewandowski.

Shtuar më 10/01/2017, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori