Zbulohet arsyeja e vërtetë e transferimit të Ruben Dias te Man City
Mbrojtësi 23-vjeçar Ruben Diaz arriti akordin për transferimin tek Mançester Sitit për shifrën e 64 milionë paund, teksa mungon vetëm zyrtarizimi.

Dihet që sa i përket pagave Siti nuk ka ndonjë të pakënaqur në ekip dhe fillimisht të shkon mendja se kjo ishte arsyeja pse Dias po mbyll kalimin në qytetin e Mançesterit, por jo.

Arsyeja është krejt e rrallë dhe e veçantë. Dias është i lidhur me këngëtare April Ivi, e cila është shumë e njohur në Londër. Momentalisht ata janë të ndarë teksa, Diaz jeton në Portugali dhe Ivi në Londër. Kalimi në Mançester do i bashkonte ata duke u eliminuar distancën që u kishin krijuar profesionet.
Shtuar më 28/09/2020, ora 20:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori