Zbulohet lista e të ftuarve nga Spanja, super revolucion
Lista e kombëtares spanjolle për kualifikueset e "Rusi 2018" është publikuar.

Në të nuk kavend për Diego CostëN. Spanjolli është lënë jasht së bashkume emra të tjerë të mëdhenj të kësaj kombëtareje si: Juan Mata, Ander Herrera, Javi Martinez, Lucas Vazquez, Paco Alcacer, dhe Nolito, përcjell Albeu.com.

Kombëtarja kamenduar për lojtarët të cilët ishin në kampionatin U21 dhe ka ftuar disa prej tyre: Marco Asensio, Gerard Deulofeu dhe portieri Kepa Arrizabalaga. Gjithashtu për herë të parë është grumbulluar Suso i Milanit dhe Bartra i Dortmundit.

Kjo është lista e plotë:

Portierë: De Gea, Reina, Kepa.

Mbrojtës: Alba, Azpilicueta, Bartra, Carvajal, Nach, Monreal, Piqué, Ramos.

Mesfushorë: Isco, Thiago, Busquets, Suso, Silva, Iniesta, Saúl, Koke.

Sulmues: Asensio, Aspas, Deulofeu, Vitolo, Morata, Pedro, Villa. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2017, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori