Zbulohet miqësorja tjetër e Kombëtares shqiptare, një rival i madh
Shumë informacion nuk u dha por miqësorja e radhës që është tanimë e fiksuar është me Ukrainën. Ukraina është një rivali i njohur Kosovën pasi ndodheshin në të njëjtin grup për kualifkueset e Rusi 2018 dhe mori vendin e3-të.

Por ajo që e bën më interesante këtë ndeshje është fakti se Ukraina mban vendin e 35 në renditjen aktuale të FIFA-s. Në takimin e fundit që Shqipëria ka pasur me Ukrainën, në përballjen miqësore të zhvilluar në Bergamo qershorin e 2016-ës para Europianit, kuqezinjtë humbën 3-1.

Por bilancin e përgjithshëm të ndeshjeve direkte në 5 takime të zhvilluara Shqipëria ka mundur të marrë vetëm një barazim ndërsa 4 takimet e tjera janë fituar nga ukrainasit. /SuperSport/

Shtuar më 27/03/2018, ora 16:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori